Jola Krukowska - Organizujesz własny ślub i potrzebne Ci wsparcie i informacje? Trafiłaś idealnie! Jola Krukowska

Cześć,

Organizuję śluby od 13 lat i teraz chcę tego nauczyć Ciebie! U mnie znajdziesz wszystko, co potrzebne, aby zorganizować ślub samodzielnie, albo zacząć organizować śluby dla innych i otworzyć dochodowy biznes.

Moje doświadczenie wskazuje na to, że jeśli do ślubnych czesań i malowań zamówieni są profesjonalni wizażyści i fryzjerzy, to nie można zostawić tego przypadkowi. Po co ryzykować katastrofę, spóźnienie i nerwy, skoro można temat ogarnąć z głową i na spokojnie.

Zatem poniżej masz 11 zasad, które naprawdę warto wprowadzić planując ślubne czesania i makijaże:

1. PRÓBNA FRYZURA I MAKIJAŻ

Jeżeli jesteś panną młodą, to zapewne zdajesz sobie sprawę, że taką próbę trzeba zrobić odpowiednio wcześnie, prawda? W dniu ślubu nie ma czasu do namysłu. Wizażystka ma ci namalować na twarzy to, co już ustaliłyście wcześniej ;)

2. JEDEN FRYZJER/WIZAŻYSTA NA 5-7 OSÓB

Jeżeli lista osób chętnych do malowania i czesania w dniu ślubu jest dłuższa, to musisz mieć więcej wizażystów i fryzjerów. Czas nie jest z gumy. A w dniu ślubu pędzi jeszcze szybciej, niż na co dzień. Czas malowania lub czesania jednej osoby to 1 godzina. Jeżeli wszyscy muszą być na gotowo o 14tej, a do malowania jest 7 osób, to trzeba zacząć już o godzinie 7mej.

3. USTAL KOLEJNOŚĆ I GODZINY CZESANIA/MALOWANIA POSZCZEGÓLNYCH OSÓB

Wizażysta/fryzjer powinien dostać listę osób do malowania, z imienia i nazwiska, ułożoną w takiej kolejności, w jakiej te osoby mają pojawiać się na fotelu. Osoby, które będą malowane/czesane, muszą zostać o tym poinformowane i zobowiązane do PUNKTUALNEGO pojawienia się na fotelu. Jeżeli jedna osoba się spóźni, to z jej winy może opóźnić się cały proces przygotowań i może ona zafundować Pannie Młodej niepotrzebny stres. Jeżeli druhna Hanka ma być u fryzjera na 8mą, to ma być na 8mą, a nie na 8.15. Nie ma, że boli.

4. USTAWIAJ MALOWANIE I CZESANIE JEDNEJ OSOBY JEDNO PO DRUGIM.

Pozostając przy druhnie Hance, która ma fryzjera na 8mą, trzeba zrobić tak, żeby miała makijaż na 9tą. Trzeba "zrobić" daną klientkę od razu, za jednym zamachem. Oszczędzi to stresu czesanym i malowanym gościom. A do tego jeszcze będą mogli przysłużyć się jakoś parze młodej i wesprzeć ich w dniu ślubu, gdy już swoje "zabiegi" będą mieli za sobą.

5. KTO PŁACI ZA MAKIJAŻE I FRYZURY

Panna młoda może zapłacić za wszystkich, ale nie ma takiego obowiązku. Dobrym zwyczajem jest zapłacenie za mamy i druhny. Pozostałe osoby mogą rozliczyć się bezpośrednio same.

6. ZNASZ DATĘ ŚLUBU? TO REZERWUJ WIZAŻYSTĘ I FRYZJERA JUŻ

Sporo się zmieniło od czasu, gdy w 2006 roku zakładałam agencję ślubną. Jeszcze kilka lat temu mogłam zarezerwować dobrą wizażystkę na miesiąc-dwa przed ślubem. A teraz, jeśli chcesz mieć kogoś topowego, to musisz robić z dużo większym wyprzedzeniem. Szczególnie, jeżeli miejsce przygotowań znajduje się daleko od miasta i konieczny będzie dojazd - wtedy musisz mieć kogoś, kto poświęci dla ciebie swoją całą dniówkę. Sory, złe słowo: nie poświęci, tylko sprzeda ci :)

7. FRYZJER I WIZAŻYSTA TO NIE BEDUINI I NIE WĘDRUJĄ ZE SWOIM MAJDANEM

Jeżeli wszystko ma pójść gładko i sprawnie, to nie możesz wymagać od wizażysty i fryzjera, żeby po zrobieniu każdej pani ładowali na garba wszystkie swoje kufry, lampy i lokówki i biegali od pokoju do pokoju niczym juczny osiołek. Będą mieli obłęd w oczach, a po dwóch paniach będą chcieli rzucić swoją robotę. Zorganizuj jeden DUŻY pokój i to do tego pokoju wszystkie chętne panie mają ładnie meldować się o ustalonej godzinie.

8. WODA, WINO I PRZEKĄSKI DO POKOJU BEAUTY

Zamów do pokoju beauty przekąski i napoje. Wszystkie panie będą Ci dozgonnie wdzięczne :) Wprowadzisz też w ten sposób przyjemny klimat. Warto również zadbać o kwiaty i ogólnie estetykę otoczenia. Możesz zafundować swoim druhnom, które malują się i czeszą z tobą szlafroczki z napisem TEAM BRIDE lub coś w tym stylu. Przygotowania są filmowane i fotografowane, więc warto pomóc fotografom i zadbać o to, aby kadry były ładne, a panie zadowolone, uśmiechnięte i z kieliszkiem prosecco w ręku ;)

9. FOTKI Z FRYZURAMI I MAKIJAŻAMI

 Te panie, które nie miały próby (a pewnie żadna oprócz samej przyszłej panny młodej jej nie miała), niech przyniosą zdjęcia fryzur, jakie chcą aby im wykonano i zdjęcia makijaży. Przyśpieszy i ułatwi to pracę.

10. PRZEKAŻ WYTYCZNE OD FRYZJERA I WIZAŻYSTY

 Zapytaj fryzjera i wizażysty, czy jest coś, co powinnaś przekazać paniom. Fryzjer często proponuje, aby przyjść na modelowanie w wilgotnych włosach, a na upinanie w suchych. Może mają jakieś inne wytyczne. Zapytaj, a może to ułatwić lub przyspieszyć pracę.

11. PANNA MŁODA JAKO PRZEDOSTATNIA

Panna młoda powinna mieć jak najświeższy makijaż, ale nie powinna zwlekać z malowaniem do ostatniej chwili. Dlatego najlepiej, aby na liście wizażystki była przedostatnia. Włosy można zrobić wcześniej, szczególnie jeśli jest to upięcie.

Temat makijaży i fryzur ślubnych jest z pozoru błahy, ale zapewniam Cię, że tak nie jest. Szczególnie gdy chętnych do upiększania jest cała lista. Poświęć chwilkę na zastosowanie się do powyższych rad, a jest duża szansa, że przygotowania w dniu ślubu pójdą gładko i bez stresu.
Powodzenia!

***
na zamieszczonych w tym artykule zdjęciach możecie obejrzeć przygotowania do ślubu Małgosi i Dawida, który organizowałam w marcu 2019 r. Autorem tych przepięknych i klimatycznych zdjęć są Bajkowi - bajkowesluby.pl\

Obejrzyj więcej zdjęć z tej realizacji tutaj: https://www.2cytryny.pl/portfolio/malgosia-i-dawid/

Komentarze są zasilane przezCComment

BIERZESZ ŚLUB? NIE CZEKAJ I POBIERZ BEZPŁATNIE

Twój Osobisty Harmonogram Przygotowań Ślubnych

Pobierz go teraz!

Haromonogram przygotowań ślubnych

Bierzesz Ślub? Potrzebne Ci wsparcie i informacje, jak zrobić to łatwo, szybko i dobrze?

 

Zapraszam na mojego video bloga gdzie znajdziesz wiele ciekawych wskazówek i podpowiedzi.

Odwiedź mój vlog