Jola Krukowska - Organizujesz własny ślub i potrzebne Ci wsparcie i informacje? Trafiłaś idealnie! Jola Krukowska

Cześć,

Organizuję śluby od 13 lat i teraz chcę tego nauczyć Ciebie! U mnie znajdziesz wszystko, co potrzebne, aby zorganizować ślub samodzielnie, albo zacząć organizować śluby dla innych i otworzyć dochodowy biznes.

Koncepcja kreatywna – to twój pierwszy i najważniejszy krok do wymarzonego ślubu!

Uważam że opracowanie koncepcji kreatywnej to jedyny sensowny, pierwszy krok w organizacji ślubu i wesela. Nie ma sensu robić niczego innego. To pierwsza rzecz, jaką trzeba zrobić, po podjęciu decyzji o organizacji ślubu i wesela.

CZYM JEST KONCEPCJA KREATYWNA?

Składa się ona z dwóch części:
1. PROJEKT WIZUALNY (CZĘŚĆ WIZUALNA) - czyli jak ma wyglądać miejsce ceremonii, miejsce przyjęcia weselnego, czy będzie podział na strefy, jak one będą wyglądały, jak będą wyglądały wszelkie inne elementy towarzyszące weselu.
2. PROJEKT SCENARIUSZA - czyli dokładne zaplanowanie i rozpisanie, co będzie działo się tego dnia, co, gdzie i kiedy będą robić goście i para młoda.

DLACZEGO PRZYGOTOWANIE KONCEPCJI KREATYWNEJ TO MUSI BYĆ PIERWSZY KROK?

Posłużę się prostym przykładem: jeżeli planujesz wakacje, to najpierw zastanawiasz się, gdzie chcesz pojechać. Dopiero potem bookujesz bilet, hotel, pakujesz się i wychodzisz z domu.

Nie zaczniesz chyba od załadowania się pierwszego lepszego samolotu, aby potem w trakcie lotu podejść do pilota z prośbą, żeby jednak zmienił trasę i poleciał gdzie indziej? No tak się nie da.

Tak samo niewiele już będzie można zrobić po tym, gdy zarezerwujesz restaurację w stylu glamour a ’la wczesne lata dwutysięczne, a po jakimś czasie zapragniesz jednak przyjęcia w stylu naturalnym, z wyblakłymi kolorami, drewnianymi stołami i suszoną trawą w aranżacjach na stołach.

Dlatego NAJPIERW koncepcja kreatywna. Potem poszukaj miejsca, bo gdy będziesz mieć już miejsce, to możesz rezerwować inne usługi na tę konkretną wybraną datę.

JAK ZABRAĆ SIĘ ZA PRZYGOTOWANIE KONCEPCJI KREATYWNEJ? GDZIE SZUKAĆ POMYSŁÓW?

Jakiś czas temu nagrałam film, w którym mówię o METODZIE 5 ZMYSŁÓW. Obejrzyj, na pewno pomoże Ci odnaleźć właściwy kierunek w działaniu. W skrócie - zacznij od siebie, nie od innych ;)

A JAK TO WSZYSTKO ZEBRAĆ I OPISAĆ?

Jak już wspomniałam wyżej, to opis graficzny i słowny tego, jak ma WYGLĄDAĆ i jak ma PRZEBIEGAĆ twój dzień ślubu. Zatem logicznym będzie, że potrzebujesz w jakiś sposób posegregować i pozbierać wszystkie pomysły oraz inspiracje wizualne i pisane w jedno miejsce.

Zebrane inspiracie możesz zapisać:

 • Na Pintereście (tylko wizualnie)
 • Na Milanote (wizualnie i opisy)
 • Możesz też zabrać się za to bardziej oldschoolowo. Jeżeli nadal kupujesz gazety, to możesz przypinać wycinki z gazet na tablicy korkowej, albo wklejać do specjalnego zeszytu
 • Klasyczne foldery w komputerze: zakładasz folder główny i podfoldery tematyczne, do nich wrzucasz zarówno zdjęcia, jak i opisy, scenariusze (np. w wordzie, notatniku)

Zapisuj wszystkie zdjęcia, jakie Ci wpadną w oko. Gdy już nazbierasz kilkadziesiąt sztuk, wróć do folderu/ tablicy i zobacz, jaka jest prawidłowość, co się powtarza, co chwyta cię za serce? Na tym się skup.

Na każdą kategorię zrób osobną tablicę/folder, naprawdę na każdą!:

 • Nakrycia stołów
 • Dekoracje stołów
 • Krzesła
 • Ścianki foto
 • Ścianka za parą młodą
 • Dekoracje schodów
 • Dekoracje miejsca ceremonii
 • Obrączki
 • Zaproszenia
 • Papeteria na stoły
 • Oświetlenie
 • Strefa chill – out
 • Suknia
 • Fryzura
 • Makijaż
 • Tort
 • Słodki bufet
 • Samochód
 • Upominki dla gości
 • Suknie dla druhen

Przykłady tematycznych moodboardów

Zajrzyj na Pinterest i konto mojej agencji ślubnej: https://pl.pinterest.com/2Cytryny/boards/ - jest tu już naprawdę pokaźna kolekcja tematycznych tablic! Na wiele ślubnych kategorii. To są oczywiście przykłady wizualnych inspiracji.

A CO Z OPISAMI I SCENARIUSZEM?

Musisz je mieć. Co warto opisać? Co warto nazwać?

Napisz oczywiście scenariusz dnia ślubu i wesela, z uwzględnieniem nietypowych wydarzeń i atrakcji, które wpisują się w klimat i temat przewodni.

Tu nie chodzi o suchy scenariusz, tylko o takie dobranie atrakcji i wydarzeń, aby podkreślały, dopełniały i rozwijały Twój wizualny pomysł. Chcesz przykładu? Proszę bardzo. Ślub o temacie przewodnim SPACER W KOLOROWYCH CHMURACH. Zrealizowałam go w sierpniu tego roku. Ten energetyczny i oryginalny pomysł był doskonałym rozwinięciem energii i osobowości pary młodej. Wibrujące kolory, lekkie instalacje i motyw kolorowych chmur, który przeplatał się przez całe wesele – to była totalna i pełna koncepcja kreatywna. Zobacz zdjęcia i opisy z tej realizacji w moim portfolio: MAGDA & ARTUR - SPACER W KOLOROWYCH CHMURACH

A oprócz tego:

 • Opisz słowami kluczowymi jak chcesz się czuć tego dnia
 • Opisz słowami kluczowymi jakie ma być pierwsze wrażenie twoich gości weselnych
 • Opisz słowami kluczowymi co goście zapamiętają po weselu
 • W czym twoje wesele ma być inne niż pozostałe wesela, jakie widziałaś na żywo lub na zdjęciach?

REALIZACJA

No i wreszcie, aby móc sprawnie realizować swój pomysł, musisz mieć wszystkie opisy i zdjęcia pod ręką.
Teraz wreszcie możesz przystąpić do realizacji. Wiesz już, czego chcesz i wiesz czego szukasz! Nie zapomnij udostępnić swojej koncepcji kreatywnej wszystkim osobom, które angażujesz do organizacji swojego ślubu – w końcu chodzi o to, aby pomogli Ci w realizacji Twoich marzeń!

PORADA DLA PRZYSZŁYCH PANIEN MŁODYCH

Poświęć czas na to, aby zrozumieć, co jest twoje, co pochodzi z wnętrza i czego tak naprawdę pragniesz. Może warto zrobić coś na przekór trendom, na przekór Instagramowi i znajomym? Może nie zawsze warto przejmować się tym, co robią inni? Myślę że w ogóle jest to sposób na osiągnięcie spokoju i radości w życiu – iść swoją drogą. Przygotowania do ślubu to dużo radości, odkrywania siebie jako indywiduum i siebie jako pary. Wykorzystaj tę okazję, aby odnaleźć swoją drogę :)

PORADA DLA WEDDING PLANNERÓW

Otwórz się mocno na doświadczanie sztuki i natury w przeróżnych ich objawach i kształtach. Oglądaj filmy, odwiedzaj operę, galerie sztuki, czytaj książki, bywaj na koncertach, imprezach. Odwiedzaj inne miasta, kraje, spaceruj po okolicy znanej i nieznanej, wybierz się w góry, nad morze, do lasu, oddychaj, patrz i słuchaj. Zapamiętuj, zapisuj, rób zdjęcia, tablice inspiracji na zaś, notatki na potem.

A gdy przyjdzie do ciebie nowa para, zajrzyj do ich serc, dusz, poznaj ich i doznaj olśnienia, że przecież ty już dla nich wszystko masz! Dopracuj swoje materiały i zaraź ich pomysłem na ślub, który będzie totalnie ich, a jednocześnie nowy, świeży i inkorporujący tradycje z otoczenia/ich środowiska, lub nowe trendy, w zależności od tego, w jakie klimaty idziecie.

Trzymam kciuki za niepowtarzalne realizacje!

Zdjęcia ilustrujące ten artykuł pokazują wesele, które zorganizowałam w sierpniu 2019r. Koncepcja kreatywna to SPACER W KOLOROWYCH CHMURACH, o której więcej możecie przeczytać (oraz zobaczyć) tutaj: https://www.2cytryny.pl/nasze-realizacje/magda-i-artur/

Dziękuję Adrianowi Selidze, naszemu przezdolnemu fotografowi za uwiecznienie tych magicznych chwil! (seligaa.com)

Komentarze są zasilane przezCComment

BIERZESZ ŚLUB? NIE CZEKAJ I POBIERZ BEZPŁATNIE

Twój Osobisty Harmonogram Przygotowań Ślubnych

Pobierz go teraz!

Haromonogram przygotowań ślubnych

Bierzesz Ślub? Potrzebne Ci wsparcie i informacje, jak zrobić to łatwo, szybko i dobrze?

 

Zapraszam na mojego video bloga gdzie znajdziesz wiele ciekawych wskazówek i podpowiedzi.

Odwiedź mój vlog