Lubię słodycze, ale tylko te z naturalnych składników. Nie tknę ciastka
w ogóle, jeśli mam wrzucać w siebie konserwanty i jajka w proszku.
Wolę naturalne, niż sztuczne.

Dlatego też z mojej szafy zniknęły wszystkie poliestrowe ubrania.
Bo poliester nie daje oddychać skórze. A czy wiesz, że istnieją również poliestrowe myśli, poliestrowa praca i poliestrowe związki?

CZY CZUJESZ, ŻE JUŻ CZAS NAJWYŻSZY,
BY POZBYĆ SIĘ ŻYCIOWEGO I ZAWODOWEGO POLIESTRU?

Założyłam firmę, gdy zrozumiałam, że w ten sposób będę mogła kreować rzeczywistość zgodną z moimi marzeniami i potrzebami.

Nie czekałam, gdy w końcu przełożeni i współpracownicy okażą się być moim zespołem marzeń. Postanowiłam ten dream team stworzyć jak najszybciej, na własnych zasadach. I zajmować się tylko takimi projektami, które będą sprawiały mi radość i przynosiły pieniądze.

Nie udało się od razu. Mimo moich nieludzkich wysiłków wcale nie czułam tej niezależności i wolności, chociaż byłam już swoim szefem.

Nie raz klienci doprowadzali mnie do łez, praca do rozpaczy, a wydruk
z konta do otwarcia butelki wina (nie po to jednak, by wznosić toast).

Zastanawiałam się, czy chodzi o branżę? Okazało się jednak, że to nie ma najmniejszego znaczenia. Prowadziłam agencję eventową, firmę dostarczającą systemy oświetlenia LED, prowadzę agencję ślubną, szkolę
i piszę. W każdej z tych branż klient potrzebuje innych usług i produktów. Ale czy proces sprzedaży i obsługi klienta jest inny? Czy zatrudnianie pracowników i podwykonawców w tych branżach różni się od siebie diametralnie? Czy przekazywanie wiedzy, mobilizowanie zespołu wymaga innych magicznych umiejętności? Nie, no właśnie NIE!

Niepowodzenia i sukcesy przekonały mnie, że są uniwersalne wartości
i zasady, które można stosować zawsze i wszędzie. Nieważne, czy działasz pod czyimś kierunkiem, czy prowadzisz własną firmę. Te zasady możesz stosować w relacjach, w biznesie, a przede wszystkim w relacji z samym sobą. To nie branża, ale MY SAMI jesteśmy kluczem.

Dobro, prawda, odwaga, zaufanie, szczerość, wolność, radość, empatia, wiara w siebie i wiara sobie – to są składniki materii, z których zbudujesz najwspanialsze życie.

Strach, kłamstwo, zazdrość, lęk, małostkowość, skąpstwo, przesadne ambicje, ucieczka w materię i zdradzanie siebie prowadzi wyłącznie do najgłębszego wewnętrznego piekła.

Wiem, że piekło nie jest najlepszym miejscem do życia, sprawdzałam. Wierzę mocno w to, że urodziliśmy się po to, by oglądać piękne wschody słońca, podziwiać ten świat i doświadczać miłości oraz dobrego życia.

Moim powołaniem jest otwieranie okien, znajdowanie drogi, wyświetlanie wizji, dostrzeganie szans, bo wiem, że każdy z nas ma niepowtarzalny wachlarz talentów, które składają się na potężną moc. Będę to powtarzać zawsze:


JESTEŚ SWOJĄ SUPER MOCĄ.
ZAUFAJ SOBIE.

Gdybym wiedziała o tym kilkanaście lat temu i postępowała zawsze
w zgodzie ze sobą, to nie byłoby wcześniejszego akapitu o piciu wina
w potoku łez. Zapisz to sobie i powtarzaj co rano! Bo to Ty wiesz, co jest dla Ciebie dobre i zawsze to czujesz. Zaufaj sobie, bo jesteś swoją super mocą.

Nie rób sobie krzywdy, nie podglądaj innych, znajdź swoją ścieżkę, nie wchodź w czyjeś buty, żyj swoim życiem, zaakceptuj swoje talenty. To jest sedno tego, czego możesz dowiedzieć się z mojego bloga. Czytaj, oglądaj, słuchaj, korzystaj.

Zacznij od mojego bezpłatnego szkolenia audio, z którego dowiesz się, jak osiągać cele bez udawania kogoś innego.

Zostaw swój adres e-mail, by w każdy wtorek i piątek otrzymać link do najnowszego nagrania i wpisu. A w piątek otrzymasz tekst, który będziesz mogła przeczytać tylko w mailu i nigdzie indziej!

Ufaj sobie i tak trzymaj! <3

Jola